360 VR Çanakkale Kahramanları

VRAtölye “360 VR Çanakkale Kahramanları” projesi 1915 Çanakkale Savaşı’nın tarihini Onsekiz Mart Üniversitesi Tarih alanı akademisyenleri tarafından derinlemesine araştırmalar sonucu on ayrı senaryo çalışması sonucu oluşmuştur. Her senaryo ayrı bir tarih anlatmakta, 360 video teknolojisi ile anın içerisinde var olmanızı sağlamaktadır.

VRAtölye “360 VR Çanakkale Kahramanları” Senaryo Konuları

Soğanlıdere; 1915 Çanakkale Savaşı dönemi askerlerimizin tedavi için getirildikleri 7. Tümen Sıhhiye Bölüğü Seyyar Hastanesi hikayesi anlatılmaktadır. Düşman kuvvetlerinin yoğun saldırısı sonrası revirde yaşananları ve DR. Yüzbaşı Faruk’un göstermiş olduğu dirayet sanal gerçeklik teknolojisi ile anlatılmaktadır.

Ezineli Yahya Çavuş; 25 Nisan 1915 tarihinde 3000 askerden oluşan İngiliz kuvvetini, Ezineli Yahya Çavuş komutasındaki 67 askeriyle göstermiş olduğu kahramanlık hikayesi sanal gerçeklik teknolojisi ile anlatılmaktadır.

24 Mayıs Ateşkesi; Şehit düşen askerlerin defnedilmesi için imzalanan ateşkes anlaşması sanal gerçeklik teknolojisi ile anlatılmaktadır.

Düşman Siperlerinde Bir Dost; Fransız Siperlerinde Senegalli müslüman askerlerin hikayeleri sanal gerçeklik teknolojisi ile anlatılmaktadır.

Halime Ana; Dört oğlunu Çanakkale Savaşı’nda sipere gönderen bir annenin hikayesi sanal gerçeklik teknolojisi ile anlatılmaktadır.

57 .Alay; Mustafa Kemal Atatürk’ün yönetiminde olan ve Türk askerinden beş kat daha büyük bir düşman gücüne karşı taarruza geçmesi sanal gerçeklik teknolojisi ile anlatılmaktadır.

Nusret Mayın Gemisi; Nusret Mayın Gemisi’nin 26 adet mayını Çanakkale Boğazına dökme hikayesi anlatılmaktadır.

Kanlısırt; Anzak kolordusunun yapmış olduğu taarruzun hikayesi sanal gerçeklik hikayesi ile anlatılmaktadır.

Seyit Onbaşı; 275 kg’lık mermiyi topa taşıyarak kahramanlık gösteren Onbaşı sana gerçeklik hikayesi ile anlatılmaktadır.

Tahliye; Çanakkale Zaferi sanal gerçeklik teknolojisi ile anlatılmaktadır.

Senaryolar gerçek tarihi verilere dayanmaktadır. VRAtölye uzman ekibince Çanakkale/Ezine bölgesinde gerçekleşen filmin yönetmenliğini Necmi YILDIRIM gerçekleştirmiştir.

Gözlerinizi açtığınızda Çanakkale Savaşı’nın bir anda içinde yer alacaksınız.

Copyright © 2016 VR Atolye